Рекомендації по догляду та стерилізації хірургічних інструментів.
Рекомендації по догляду та стерилізації хірургічних інструментів.

Підготовка до дезінфекції та очищення.

Інструменти слід дезінфікувати та очищати по можливості відразу після застосування. Розбірні інструменти для очищення необхідно розібрати. Забруднення не повинні засихати на поверхнях, щоб уникнути додаткового ускладнення дезінфекції та очищення.

Очищення: (рекомендується машинна чистка).

Ручна попередня чистка:

Замочіть інструменти відразу або не пізніше ніж через 2 години після застосування і видаліть видимі забруднення за допомогою м'якої щітки. Порожнини необхідно промивати додатково, (наприклад за допомогою промивного пістолета). Використовуйте для цього відповідну комбінацію з миючих і дезінфікуючих розчинів. Після цього швидко обполосніть інструменти чистою водою.

Машинна чистка

Інструменти з внутрішнім каналом під час машинної чистки необхідно промивати всередині.

  1. Попередня промивка. Холодна вода без добавок для видалення грубих забруднень і піноутворюючих речовин.
  2. Очищення. Очищуйте при 55°C ± 2°C протягом не менше 5 хвилин. При наявності у воді підвищеної концентрації хлоридів, на інструментарії може виникати точкова корозія і корозійне розтріскування під навантаженням. Завдяки застосуванню лужних миючих засобів або повністю демінералізованої води виникнення подібних видів корозії можна звести до мінімуму.
  3. Нейтралізація. Завдяки додаванню нейтралізуючих засобів на кислотній основі полегшується змивання залишків миючих засобів. При використанні нейтральних очищувачів при невисокій якості води, наприклад, при високому вмісті солей, для запобігання утворення нальоту також рекомендується використовувати нейтралізатор.
  4. Промивання. Деіонізована вода без добавок 
  5. Термічна дезінфекція/остаточна промивка. Виконуйте термічну дезінфекцію при 92°C ± 2°C протягом не менше 5 хв. (Значення A0> 3000). 
  6. Сушка. Забезпечте достатню сушку за допомогою миючого і дезинфікуючого апарату або ж за допомогою інших відповідних заходів. Виконуйте сушку при 55-60°C протягом приблизно 30 хв. При наявності залишкової вологи можна виконати додаткову сушку в сушильній шафі при 60°C. Однак час сушки залежить від завантаження і типу промитого матеріалу.
  7. Стерилізація. Стерилізатори: Паровий автоклав з фракціонним передвакуумом: Температура: 134° за Цельсієм, з часом витримки мінімум > - максимум 20 хвилин з наступною сушкою. Не менш трьох циклів передвакууму.

Стерилізація інструментів. Стерилізаційне приладдя, наприклад, пакувальні засоби для зберігання, повинні відповідати інструментам, а також способу стерилізації. Щоб уникнути пошкоджень (тріщин на шарнірах внаслідок внутрішніх напружень, ослаблення зажиму) інструментів з фіксаторами внаслідок наявності напруги при нагріванні і охолодженні ці інструменти дозволяється закривати тільки на першу позицію фіксації.

Зберігання. Інструменти слід зберігати в чистому, сухому місці поштучно у фірмовій упаковці або захисному контейнері, ємності з окремими комірками. Захищайте такі зони як вістря, леза і т. п. спеціальними трубками, захисними ковпачками, марлею або тканиною. Особливо стежте за тим, щоб в безпосередній близькості до місця зберігання були відсутні хімікати.